Pályázatok

Pályázat magasabb vezetői beosztás ellátására

THE POWER OF ART - A MŰVÉSZET EREJE

2018 augusztusában nagyszerű hírt kaptunk: márciusban benyújtott ERASMUS+ pályázatunk a Tempus Közalapítványnál pozitív elbírálást kapott, így részesei lehetünk egy két évig tartó nemzetközi együttműködésnek. Munkánk során arra keresünk választ, hogy a művészeteknek milyen szerepük van a gyermekek fejlődésében, milyen hatással van életükre.

Az öt partnerország egy-egy iskolájának (Észtország, Görögország, Olaszország, Portugália és Magyarország) közös munkáját mi koordináljuk, hiszen mi írtuk, mi nyújtottuk be a pályázatot, mint komplex művészetoktatási intézmény.

A projekt megvalósításának két éve alatt félévenként sor kerül egy-egy partneriskola meglátogatására, ahol diákok és őket kísérő pedagógusok együtt tanulmányozzuk az ott folyó művészeti munkát, részt veszünk a tanórákon, kóruspróbákon, filmkészítő műhelymunkában, táncoktatáson stb. Új módszerekkel, eszközökkel ismerkedünk meg.

Közösen megtervezett kedves bábjaink, a múzsák segítenek minket terveink megvalósításában. A közös daltanulás, a közösen megvalósított díszlettervek, a közös színjátékpróbák mind-mind a végső célt szolgálják: 2020 júniusában a FAZEKAS-ban nagyszabású találkozó szervezését. Az „ERASMUS-kórus” (a Fazekas kórussal kiegészülve) előadja az utazások során az adott ország nyelvén megtanult dalokat, az „ERASMUS-színjátszókör” (a Fazekas drámásainak és táncosainak bevonásával) bemutatja a közösen, angol nyelven megírt Travelling Story-t, melynek díszleteit a találkozások során a történet kibontakoztatásával együtt közösen tervezzük meg, s a Fazekas festészet tanszakos növendékeinek segítségével valósítjuk meg.

Nagy kihívás, és nagy lehetőség ez számunkra, hiszen a tanulók megtapasztalhatják egy nemzetközi együttműködés előnyeit, láthatják a befektetett munka eredményét, s részesei lehetnek egy olyan projektnek, melynek során igazi értéket teremtünk: a közös munka élményét. Nem utolsó sorban átérezhetik a nyelvtanulás fontosságát.

HAJRÁ FAZEKAS! 🙂

Lavotháné Horváth Ágnes
pályázati koordinátor

A találkozó fő témája:

A művészetoktatás szerepe a gyermekek fejlődésében/

A művészetoktatás pszichológiája/ Mindenki tehetséges valamiben

Résztvevő tanulók:

Balogh Dóra, Horváth Petra, Jogg Natália, Márton Réka, Sajó Laura

Résztvevő tanárok:

Balásné Molnár Ildikó, Fürjészné Borbély Judit, Lavotháné Horváth Ágnes

Bemutató.PDF

best practises in arts.PDF

A találkozó fő témája:

Vizuális művészetek (Különleges festési technikák, csempefestés)/ Az irodalom szerepe

Résztvevő tanulók:

Gergely László, Holló Emma, Kardinál Kiara, Kovács Brúnó, Peőcz Péter

Résztvevő tanárok:

Fodor Andrea, Fürjészné Borbély Judit, Lavotháné Horváth Ágnes

Portugália.PDF

A találkozó fő témája:

Vizuális művészetek/ Kézművesség/ Drámaoktatás

Résztvevő tanulók:

Berta Levente, Bódi Áron, Bollók Bernadett, Göcz Flóra, Pető Eszter

Résztvevő tnárok:

Nagy Zsuzsanna, Várhegyiné Gazda Emese, Fürjészné Borbély Judit, Lavotháné Horváth Ágnes

Fazekas bemutatása_észt.PDF

Festészet2019.PDF

A találkozó fő témája:

Drámaírás / Színjátszás/ Montessori módszer

Résztvevő tanulók:

Érsok Réka, Gergely Petra, Kolozsi-Mátyás Kamilla, Kolozsi-Mátyás Mira, Pónus Marcell, Siposs Gergő, Takács Anna

Résztvevő tanárok:

Horváthné Kiss Zsanett, Király Judit, Fürjészné Borbély Judit, Lavotháné Horváth Ágnes

Fazekas school presentation-Anna Takács.PDF

A találkozó fő témája:

A komplex művészeti oktatás (dráma-, festészet-, zene- és táncoktatás)/ Drámajáték/ A partnerekkel közösen írt utazási történet, FOLLOW THE ERASMUSES (Kövesd az Erasmus-múzsákat) előadása

Résztvevő tanulók:

Érsok Réka, Gergely Petra, Gyurján Lujza, Kolozsi-Mátyás Kamilla, Kolozsi-Mátyás Mira, Kovács Brúnó, Krisztián Bendegúz, Misik Luca, Pónus Marcell, Siposs Gergő, Takács Anna, Vilez Réka

Résztvevő tanárok:

Balásné Molnár Ildikó, Fodor Andrea, Horváthné Kiss Zsanett, Nagy Zsuzsanna, Várhegyiné Gazda Emese, Fürjészné Borbély Judit, Lavotháné Horváth Ágnes

HUNGARY2.PDF

A „Kodály-módszer_ENG.PDF

The Power of Art értekezlet.PDF

Az Erasmus+ partnerségi együttműködés során az öt partneriskola közösen írt egy travelling story-t, azaz egy utazási történetet FOLLOW THE ERASMUSES címmel. (Kövesd az Erasmus Múzsákat). A pandémia miatt sajnos az utolsó találkozót a Fazekas iskolában Miskolcon csak virtuálisan tudtuk megrendezni. Az előadott színdarabot közösen tekintettük meg, de róla felvétel is készült, melyet partnereinkkel is megosztottunk.

Rendezője: Király Judit tanárnő volt, és a Fazekas drámatagozatos, illetve a színjátszás iránt érdeklődő tanulói adtak elő angol nyelven.

A portugál zeneszerző célzottan a színdarabhoz készült művét Várhegyiné Gazda Emese tanárnő hangszerelte át és tanította be, és a Fazekas iskola vonószenekara játszotta el.

A népdalokat eredeti nyelven, eredeti szöveggel Balásné Molnár Ildikó tanárnő, kórusvezető irányításával tanulta meg a Fazekas Kórus.

A digitális díszlet Horváthné Kiss Zsanett tanárnő irányításával készült.

A táncosokat Nagy Zsuzsanna tanárnő tanította be.

Jó szórakozást a színdarab megtekintéséhez!

Menő Menza EFOP-1.8.5-17-2017-00100

A „Fazekas” Oktatási Alapítvány sikeresen pályázott a Széchenyi 2020 program keretén belül megjelent, a Menő menzák az iskolákban – Egészséges étkezést és életstílust népszerűsítő programok című (EFOP-1.8.5-17 kódszámú) felhívásra. A pályázat a Menő menza a Fazekasban” címet kapta. A projekt elnyerésével a „Fazekas” Oktatási Alapítvány mintegy 20 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatáshoz jutott.

Kedvezményezett neve: „Fazekas” Oktatási Alapítvány

Projekt azonosító száma: EFOP-1.8.5-17-2017-00100

A projekt megvalósítási időszaka: 2018. február 1. – 2019. január 31.

Támogatás mértéke: 100 %

Támogatás összege: 19.999.287 Ft

A projekt megvalósítási helyszíne: 3525 Miskolc, Fazekas u. 6.

A projekt célcsoportja a Fazekas Utcai Általános Iskola diákjai és családjaik.

Napjainkban a diákok körében rendkívül elterjedt a táplálkozás-egészségügyi szempontból kevésbé kívánatos ételek, üdítő- és energiaitalok fogyasztása, valamint az egészségtelen, rendszertelen és az alapvető fontosságú tápanyagokat nélkülöző táplálkozás. A jelenleg tapasztalható egészséges életmódbeli hiányosságok és a helytelen táplálkozási szokások a diákok szellemi képességére is negatív hatással vannak.

A projektben kiemelt hangsúlyt kap az egészségfejlesztés. Célunk, hogy az intézményi keretekben történő nevelési-oktatási tevékenység szerves részévé tegyük az egészséggel való törődést, segítsük a diákok és szüleik szemléletformálását, hozzáférhetővé tegyük az egészséges életvitelhez, egészségmegőrzéshez, betegségmegelőzéshez szükséges információkat. További célunk a gyermekek étkezési körülményeinek javítása, valamint a gyermekek étkezési kultúrájának fejlesztése.

A pályázat keretein belül szervezünk ismeretterjesztő és szemléletformáló programokat, egészséges életmód táborokat, dietetikus szakember közreműködésével. A megvalósítás időszakában dietetikai csoportfoglalkozást és szaktanácsadást vehetnek igénybe iskolánk diákja és szüleik, valamint a pedagógusok és közétkeztetésben dolgozó szakemberek is. A projekt elején és végén kérdőíves felmérést végzünk, melyek segítségével mérhetővé válik a táplálkozási szokásokban bekövetkezett, valamint a testtömeg-összetételt érintő változás. A régi ivókutak lecserélésével a tanulók megfelelő folyadékbevitelének támogatását kívánjuk elérni. Az egészséges táplálkozás népszerűsítése érdekében létrehozásra kerül egy iskolai fűszerkert, tankert.

További információ: „Fazekas” Oktatási Alapítvány, 3525 Miskolc, Fazekas u. 6.

Befejeződött a „Menő menza a Fazekasban” című, EFOP-1.8.5-17-2017-00100 kódszámú pályázat, amely az egészséges életvitelt, kiemelten az egészséges táplálkozást népszerűsítette a Fazekas Utcai Általános Iskola diákjai és családjaik körében.  A projekt keretében fejlesztésre került a menza és annak infrastruktúrája, mely hosszútávon biztosít hátteret az egészségtudatos szemléletformálásnak, egészségfejlesztésnek.

Kedvezményezett neve: „Fazekas” Oktatási Alapítvány

Projekt azonosító száma: EFOP-1.8.5-17-2017-00100

A projekt megvalósítási időszaka: 2018. február 1. – 2020. január 31.

Támogatás mértéke: 100 %

Támogatás összege: 19.999.287 Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatás

A projekt megvalósítási helyszíne: 3525 Miskolc, Fazekas u. 6.

A projekt célcsoportja a Fazekas Utcai Általános Iskola diákjai és családjaik.

A Fazekas Utcai Általános Iskolában tanulók táplálkozási szokásainak felmérésével kezdtük a projektet, így képet kaptunk a diákjaink nem megfelelő, sőt egyes esetekben kifejezetten káros étkezési szokásairól. A kiértékelés eredményének megfelelően alakítottuk ismeretterjesztő és szemléletformáló programjainkat. A projekt teljes ideje alatt dietetikus szakember volt segítségünkre, aki hozzájárult a programok, előadások megvalósításához. Az állandó és időszakos programokon a diákokon kívül a szüleik, tanáraik, valamint a konyhai dolgozók is jelen voltak. Diákjaink 15 alkalommal szemléletformáló, 19 alkalommal ismeretterjesztő programokon vettek részt, 2 alkalommal egészséges életmód tábort szerveztünk nekik.

Az elavult, régi ivókutakat lecseréltük, helyükre 8 db új ivókutat szereltünk, melyet diákjaink örömmel használnak, vonzóbbá tettük számukra a rendszeres vízfogyasztást, ezáltal biztosítva számukra a megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitelt. A gyerekekkel közösen kialakítottunk egy tankertet, fűszereket ültettünk, gondoztunk. A projekt zárásaként újabb táplálkozási kérdőívet töltöttek ki a diákok, melynek kiértékelésénél látható a pozitív visszacsatolás, eredményes volt a projektünk. Diákjaink tudatosabban választják az egészséges életmódot, legyen szó sportról, vagy egészséges táplálkozásról. Előszeretettel alkalmazzák a megtanult recepteket és otthon, családi körben is érezhető a szemléletformálás hatása.

További információ: „Fazekas” Oktatási Alapítvány, 3525 Miskolc, Fazekas u. 6.

HAT-18-01-0293

Határtalanul

Comenius Pályázat

Tájékoztatás a Comenius Iskolai együttműködések projektről

A 2013. szeptember 1-én induló – 13/0030-C/1364 számú – Comenius Iskolai együttműködések projekt 2015. július 31-én fejeződött be. Az „Eurofest” elnevezésű programban 6-18 éves diákok, tanárok és szülők dolgoztak együtt, mutatták be kultúrájukat, szokásaikat és tradícióikat, megismerték egymás életmódját, dalaikat, táncaikat és ételreceptjeiket. Bemutatták népviseleteiket, beszélgettek országaikról, városaikról, iskoláikról. Megtanulták a partnerországok néptáncait, felismerték a tánc és a zene hatalmát: a különböző országok embereit egyesíteni tudja. Rájöttek, hogy a dalokon keresztül kommunikálni tudnak egymással anélkül, hogy értenék egymás nyelvét. Versenyt rendeztünk, hogy megtaláljuk a projekt logóját.

Videóra vettük hagyományos ételeink elkészítését, továbbá létrehoztunk egy nemzetközi szakácskönyvet, melyet a Facebook oldalunkon, illetve blogon megosztottunk partnereinkkel. Készítettünk népdalainkról és táncainkról egy CD-t, melyet megtanultunk, s az utolsó találkozó alkalmával szervezett fesztiválon bemutattuk egymásnak.

Mindezeken túl a projekt lehetőséget biztosított arra, hogy összehasonlítsuk az oktatási rendszereket, véleményt és tapasztalatot cseréljünk az oktatás terén, együtt dolgozzunk speciális nevelési igényű tanulókkal, új információt szerezzünk, új módszereket, hatékony és hasznos innovációs eszközöket ismerjünk meg. A két év során ellátogattunk Spanyolországba, Angliába, Törökországba, valamint a mi is szerveztünk találkozót partnereink számára Magyarországon.

Az „Eurofest” projekt nagyszerű lehetőséget biztosított számunkra, hogy gazdagítsuk tapasztalatainkat, bepillantást nyerhessünk más országok szokásaiba, és nyissunk egy multikulturális dimenzió felé.

 

http://eurofestcomenius.blogspot.hu/

NTP-AMI-13-0160

Iskolánk 2014 áprilisában Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt NTPAMI-13 pályázaton 1 200 000 Ft-os támogatást nyert az „Opera gyerekektől
gyerekeknek” c. pályázati projekt megvalósításához. A projekt célja az iskola művészeti tagozatain tanuló tehetséges növendékeinek több hónapon át tartó tehetséggondozó műhelymunkájának eredményeként Siklósi Kristóf- Csorba Piroska: A hatpróbás vőlegény c. meseopera ősbemutatójának létrehozása, és a meseopera megismertetése Miskolc város fiataljaival. 

Az ősbemutatóra iskolánk 50 éves jubileumi gálaműsorának részeként a Miskolci Nemzeti Színházban került sor 2014.május 26-án. 

A meseopera szélesebb körű megismertetése pedig a Miskolci Nemzetközi Bartók + Operafesztivál keretein belül egy nagy érdeklődéssel kísért szabadtéri előadás létrejöttével valósulhatott meg 2014.júniusban az Erzsébet téren.