Iskolánkról

1963-ban nyitotta meg kapuit a Miskolc belvárosában a Fazekas Utcai Általános Iskola.

A megszerzett jó hírünket és a korszerű szakmai kívánalmaknak egyaránt szeretnénk megfelelni. Ezen vezérlő elvek alapján szervezzük iskolai életünket, melynek középpontjában diákjaink érdekei állnak.

Iskolánk alsó tagozatán a gyerekek egyéni sajátosságait figyelembe véve szervezzük a tanórákat, hogy biztos alapot szerezzenek a továbbtanuláshoz, fejlődésükhöz. Az itt folyó munkáról évente nyílt napokon győződhetnek meg a szülők. Bemutató órákra, kézműves foglalkozásokra várjuk a nagycsoportos óvodásokat.

Alsó tagozatunkon napközis formában tanulnak a gyerekek. Harmonikus, nyugodt légkört biztosítunk a gyerekek napi felkészüléséhez.

Munkánkat iskolai logopédus, pszichológus és gyógytestnevelő segíti.

A hagyományos alapképzést emelt szintű képzések egészítik ki, amelyek a tehetséggondozást szolgálják. Első osztálytól kezdődően emelt óraszámban tanulhatják az ének-zenét, harmadik osztálytól az angol nyelvet, negyedik osztálytól a matematikát.

Felső tagozaton a gyerekek orientációjának megfelelően szervezzük az emelt és a szabadon választható órákat. A csoportok szervezésével így elősegítjük a tehetséges tanulók képességeinek magasabb szintű fejlesztését, sikeresebb felvételijüket a gimnáziumok tagozatos osztályaiba, Igyekszünk megakadályozni a gyengébb tanulók nagyobb mértékű lemaradását, és elősegíteni a felzárkóztatásukat.

Az utóbbi évek megváltozott társadalmi értékrendje új kihívások elé állította az iskolákat. Az ismeretközlés helyett egyre fontosabbá válik a tanulásban való aktív részvétel segítése.

A tanulói képességek kibontakozását elősegíti a művészeti képzésben való részvétel.

Iskolánkban az alapfokú művészetoktatás keretében négy területtel ismerkedhetnek megy a gyerekek: zeneművészet, táncművészet, színjáték, festészet.

A táncművészeti képzéssel tanulóink harmonikus mozgáskultúráját igyekszünk kialakítani. Növendékeink megtanulják a klasszikus balett, a néptánc és a moderntánc alapjait. A táncművészeti oktatás minden úton megismerteti a múlt és a jelen hagyományait és a táncművészet értékeit.

A színjáték fő tárgya a drámajáték, itt helyzetgyakorlatokat, fantáziajátékokat, kommunikációs játékokat, beszéd – és mozgásgyakorlatokat végzünk. Célunk az is, hogy képessé tegyük a gyerekeket a színház értő befogadására, produkciók létrehozására.

A festészeti képzés célja a látás és az esztétikai érzék formálása. A különböző képző és iparművészeti alkotások során fejlődik a gyerekek kézügyessége, fantáziája és önkifejező képessége.

Nagy gondot fordítunk a szabadidős programok, közösségi tevékenységek fejlesztésére. Az iskolai szintű rendezvények előkészítése mellet minden évben megrendezzük a Fazekas napot, az alsós és felsős farsangot.

Rendkívül jó kapcsolatot alakítunk ki a Miskolci Nemzeti Színházzal valamint a Csodamalom Bábszínházzal, rendszeresen járunk előadásaikra és beavató foglalkozásaikra.

Hagyomány iskolánkban az őszi és tavaszi kirándulások megszervezése.

Minden évben eljutnak tanulóink erdei iskolába.

Nyitott iskola vagyunk, s így alaptevékenységünkön túl törekszünk szélesebb körű kapcsolatok kialakítására. Örömmel kapcsolódunk be a város művészeti rendezvényeibe: Operafesztivál, Ünnepi Könyvhét, Miskolci Montmarte, a Magyar Kultúra Napja.

Szívesen veszünk részt a különböző szervezetek, egyesületek programjain, s szeretettel várunk mindenkit az általunk szervezett eseményeken is.

Várjuk a leendő elsős gyermekeket és szüleiket iskolánkban!

A Pedagógiai Programunkban a nevelőtestületünk minden tagja vállalta, hogy tanulóinkat az érdeklődésüknek, adottságuknak és képességüknek megfelelő nevelésben és képzésben részesíti.